SYM Owners Forum Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SYM Owners Forum Club

Anda pemilik motor SYM? Ingin berkongsi pengalaman/pengetahuan teknikal dan sebagainya? Bincangkannya di SYM Owners Forum

HomeLatest imagesRegisterLog in

Minyak itam dan minyak gear apa yg korang pakai V1

Go down 
puterapenang
xibo
JOE564
AmaD BkW6301
ADL BLL4477
eszeree@AG
epi
akupunya
fadzliSYM
funday
koji
z@idi
hidz73
mie/5005
bob_ZWA
nasrah_m
HasrulWWC
Iswandi
taufick14
soleha06
blalang
rizal
longman
wls418
mkong
BKW6025
hammerhead
drsyakirin
azhar
dinsabak76
Sirapisamin
redshalim
apaico
Peh
edi99
gts2u
Kakei
anakku
yusopjdy
TK
chuggington
neskafeice
unpro
mc7823q
wajarian
tenno
johan
pakmattempe
egeen486
Mie-G
cheaziz
eshalias
carliph
BLB1231
akey_z
faruq83
mat_kry
alitt
Mr Qass
kuliman
encikgalol
65 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
AuthorMessage
xibo
Remaja Lesen B2
Remaja Lesen B2
xibo

Minyak itam dan minyak gear apa yg korang pakai V1 - Page 10 Empty
PostSubject: Re: Minyak itam dan minyak gear apa yg korang pakai V1   Minyak itam dan minyak gear apa yg korang pakai V1 - Page 10 EmptyWed May 16, 2012 12:24 pm

afroromeo wrote:
Dah beli peralatan untuk tukar minyak enjin dan minyak gear sendiri. Ada maklumat kata skuter boleh guna minyak enjin kereta, jadi lebih jimat beli minyak kereta 4L sebab guna cuma 0.8L je (5 kali tukar). Kalau RM100, 1L baru RM20. Minyak gear SAE90 1L = RM17, guna cuma 0.1L je (10 kali) jadi baru RM1.7je . Total RM21.70. Lebih menjimatkan! Tapi servis CVT kena pi kedai le, RM20 je.

i loike Very Happy
Back to top Go down
ADL BLL4477
RIDER TEGAR
RIDER TEGAR
ADL BLL4477

PostSubject: Re: Minyak itam dan minyak gear apa yg korang pakai V1   Minyak itam dan minyak gear apa yg korang pakai V1 - Page 10 EmptyWed May 16, 2012 1:03 pm

Setakat ne minyak gear lum cuba lg!
Back to top Go down
warcrank
Remaja Lesen B2
Remaja Lesen B2
warcrank

PostSubject: Re: Minyak itam dan minyak gear apa yg korang pakai V1   Minyak itam dan minyak gear apa yg korang pakai V1 - Page 10 EmptySun Aug 05, 2012 8:38 pm

sok first time nak gi service 300km...xtaula nak pakai minyak apa paling sesuai...macam2 pendapat dah aku baca ni....argghhh....serba salah...tolonggg...
Back to top Go down
Mekna
Newbie Lesen L
Newbie Lesen L
Mekna

PostSubject: Re: Minyak itam dan minyak gear apa yg korang pakai V1   Minyak itam dan minyak gear apa yg korang pakai V1 - Page 10 EmptyTue Aug 07, 2012 8:39 am

warcrank wrote:
sok first time nak gi service 300km...xtaula nak pakai minyak apa paling sesuai...macam2 pendapat dah aku baca ni....argghhh....serba salah...tolonggg...

300km dah servis?? alamakkk.. saya dah berapa ekk, tak ingat dah sampai 600km ker tak, tp blm servis lagi. org kedai tu ckp tunggu 1000km

Back to top Go down
gudien
Newbie Lesen L
Newbie Lesen L

PostSubject: Re: Minyak itam dan minyak gear apa yg korang pakai V1   Minyak itam dan minyak gear apa yg korang pakai V1 - Page 10 EmptyTue Aug 07, 2012 11:49 am

Dari pengalaman saya guna macam2 additive untuk enjin kereta termasuk X1R TIDAK terasa perbezaan yang ketara sangat. Yang bezanya duit je kuar dari wallet. Saya LEBIH SUKA tukar minyak enjin sebelum hampir2 atau tepat pada masanya. Ini adalah lebih baik. Gunakan minyak enjin yang baik DAN FILTER ORI. Dah 40 tahun (OTAI) pakai pelbagai motor dan kereta . Semua kereta dan motor yang dibeli sejak baru tak pernah overhaul. Enjin sentiasa dalam keadaan baik. Ada satu kereta BMW 325 tahun 1987 enjin masih mantap. Petua saya ialah jaga minyak enjin. Prinsip yang sama juga boleh digunakan untuk motor. Saya pakai Kawa Vulcan 750 selama 15 tahun enjin masih mantap, tiada leaking malah tak perlu top overhaul pun (tu masa jual dulu lah. second owner tak tau macam mane!!)
Back to top Go down
eszeree@AG
Pegawai Tadbir Gred N41
Pegawai Tadbir Gred N41
eszeree@AG

PostSubject: Re: Minyak itam dan minyak gear apa yg korang pakai V1   Minyak itam dan minyak gear apa yg korang pakai V1 - Page 10 EmptyWed Aug 08, 2012 3:11 am

gudien wrote:

Dari pengalaman saya guna macam2 additive untuk enjin kereta termasuk X1R TIDAK terasa perbezaan yang ketara sangat. Yang bezanya duit je kuar dari wallet. Saya LEBIH SUKA tukar minyak enjin sebelum hampir2 atau tepat pada masanya. Ini adalah lebih baik. Gunakan minyak enjin yang baik DAN FILTER ORI. Dah 40 tahun (OTAI) pakai pelbagai motor dan kereta . Semua kereta dan motor yang dibeli sejak baru tak pernah overhaul. Enjin sentiasa dalam keadaan baik. Ada satu kereta BMW 325 tahun 1987 enjin masih mantap. Petua saya ialah jaga minyak enjin. Prinsip yang sama juga boleh digunakan untuk motor. Saya pakai Kawa Vulcan 750 selama 15 tahun enjin masih mantap, tiada leaking malah tak perlu top overhaul pun (tu masa jual dulu lah. second owner tak tau macam mane!!)
Salute bro Gudien!
Back to top Go down
koji
Pegawai Tadbir Gred N41
Pegawai Tadbir Gred N41
koji

PostSubject: Re: Minyak itam dan minyak gear apa yg korang pakai V1   Minyak itam dan minyak gear apa yg korang pakai V1 - Page 10 EmptyWed Aug 08, 2012 3:28 am

gudien wrote:

Terima kasih di atas info yang berguna...
Back to top Go down
http://brokoji.blogspot.com
warcrank
Remaja Lesen B2
Remaja Lesen B2
warcrank

PostSubject: Re: Minyak itam dan minyak gear apa yg korang pakai V1   Minyak itam dan minyak gear apa yg korang pakai V1 - Page 10 EmptyWed Aug 08, 2012 3:49 am

thanks bro
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: Minyak itam dan minyak gear apa yg korang pakai V1   Minyak itam dan minyak gear apa yg korang pakai V1 - Page 10 Empty

Back to top Go down

Minyak itam dan minyak gear apa yg korang pakai V1
Back to top 
Page 10 of 10Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
 Similar topics
-
» Meter Minyak Pening
» Siput makan minyak
» Minyak gearbox kurang
» Tukar Minyak Hitam vts 200
» Break - Minyak, Pad, Disc,